فوزیه کوفی: کمیسیون بررسی شکایات از من درخواست پول کرد

برخی از نامزدان مجلس نماینده‌گان، در پیوند به فیصلۀ کمیسیون مستقل انتخابات اعتراض کرده و گفته‌اند که کمیسیون به‌خاطر حذف نشدن نام‌شان از فهرست نهایی نامزدان از آنان درخواست پول کرده‌است.

روز گذشته، کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی نام‌های ۳۵ تن از نامزدان انتخابات مجلس نماینده‌گان پیش‌رو را از فهرست نامزدان انتخابات حذف کرد که در میان آنان ۱۲ عضو برحال مجلس و شماری از مطرح‌ترین چهرهای سیاسی نیز حضور داشتند.

فوزیه کوفی، نمایندۀ مردم بدخشان در مجلس نماینده‌گان نیز در جمع این فهرست است.

بانو کوفی که امروز (21 اسد) در یک نشست خبری در کابل صحبت می‌کرد، فیصلۀ کمیسون را برخورد سیاسی خوانده و گفت که این فیصله بربنیاد فساد گستردۀ مالی صورت گرفته است.

هم‌چنان از دفتر بانو کوفی امروز اعلامیه‌یی هم به نشر رسید که در آن آمده است: « فیصلۀ کمیسیون بر علاوه برخورد سیاسی مبتنی بر فساد گسترده مالی صورت گرفته‌است. کمیسیون از بانو فوزیه کوفی خواستار پول گردیده‌است. ما به خواست نامشروع پولی کیمسیون جواب رد دادیم. در این زمینه اسناد و مدارک هم وجود دارد که در نشست خبری پخش شد و به دسترس تمام شهروندان کشور قرار خواهد گرفت.»

خبرنامه می‌افزاید: فیصلۀ کمیسیون شکایات انتخاباتی سیاسی بوده و  این فیصله برای ما قابل قبول نیست! این فیصله بر اساس سفارشات ارگ صورت گرفته‌است.

هم‌چنان در این خبرنامه آمده است که مردم بدخشان در چندین شهرستان دست به اعتراض زده‌اند.

خبرنامه تاکید کرده که اگر کمیسیون ملی و بین‌اللملی قضیه حذف نام بانو کوفی از فهرست نهایی نامزدان را بررسی نکند، آنان دست به راه‌پیمایی‌های گسترده خواهند زد.

عبدالرحمان شیدانی، فوزیه کوفی، مریم کوفی، معصومه خاوری، بشیر قانت، قیس حسن، ملا تره‌خیل، ضیاءالحق امرخیل و شماری دیگر،  از جمله افراد مطرحی استند که نام‌های شان در فهرست نامزدان حذف شده ‌قرار دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن